czwartek, 9 czerwca 2016

Becca Fitzpatrick

Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata…
Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że…Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie.   Ale cicho sza… Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.

                                                                                    fragm. Szeptem B. Fitzpatrick 

Autor
Amerykańska pisarka Becca Fitzpatrick urodziła się 3 lutego 1979 roku w Centerville. Jej dzieciństwo przepełnione było książkami. W tym czasie zaczytywała się w powieściach detektywistycznych.W grudniu 2000 roku wyszła za mąż za Justina Fizpatricka. Rok później, w kwietniu ukończyła Uniwersytet Brighama Younga, gdzie uzyskała stopień Community Health i rozpoczęła pracę jako: sekretarka, nauczycielka i księgowa w alternatywnej szkole średniej w Provo, stanie Utah. W lutym 2003 roku w ramach prezentu na 24 urodziny, jej mąż zapisał ją na kurs pisarski, podczas którego zaczęła tworzyć pierwsze szkice do jej debiutanckiej książki. Po pięciu latach, w czasie których na świat przyszedł jej pierwszy syn, a rodzina zamieszkała w stanie Kolorado, powieść była gotowa do publikacji.Takie były początki serii Szeptem, która szybko stała się bestsellerem i przyniosła pisarce sławę.
Powieści składające się na dorobek literacki pisarki:
Szeptem  ; cykl Szeptem, tom 1 (2009); książkę posiadamy w bibliotece- zapraszamy
Crescendo ; cykl Szeptem, tom 2 (2010)
Cisza ; cykl Szeptem, tom 3 (2010)
Finale ; cykl Szeptem, tom 4 2012)
Black Ice (2014)
Niebezpieczne kłamstwa (2016)

Powieści
Szeptem to pierwsza powieść napisana przez Beccę Fitzpatrick. Jej debiut odniósł ogromny sukces, a książka od razu po premierze trafiła na listę bestsellerów New York Timesa."Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata..." Tajemniczy i diabelnie przystojny Patch wzbudza zainteresowanie szesnastoletniej Nory. Szkolny kolega drażni ją, ale również intryguje. Stopniowo Nora poddaje się urokowi Patcha. Od tej chwili jej życie to pasmo niewytłumaczalnych wydarzeń. Dziewczynie wydaje się, że jest śledzona, ma urojenia...Wkrótce Nora dowie się, że znalazła się w samym środku bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. 

Crescendo to kontynuacja bestsellerowej powieści Becki Fitzpatrick "Szeptem". Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż. On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni. Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo… Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach. Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie.

Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia. Nareszcie koniec burz między Patchem a Norą. Zakochani przeszli dramatyczne próby wzajemnego zaufania i lojalności, uporali się z sekretami z przeszłości i połączyli dwa światy pozornie nie do pogodzenia. Wszystko to w imię miłości przekraczającej granice między niebem a ziemią. Ale zło nie śpi. Nora i Patch w Ciszy muszą podjąć desperacką walkę, w której stawką jest ich uczucie.


Finale – zapierające dech w piersiach zwieńczenie kultowej sagi Szeptem Becki Fitzpatrick. Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. Upadły czy nie, to on jest tym jedynym. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie. Starzy wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś zaufany okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć. Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie pokona?

W Black Ice łatwo dać się zwieść pozorom. Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór. Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót...

Stella to nie jest moje prawdziwe imię.Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem.To nie jest moje prawdziwe życie.
Ale od początku.Główną bohaterką Niebezpiecznych  kłamstw jest siedemnastoletnia Stella, która mieszkała ze swoją matką i miała kochającego chłopaka, Reeda. Jednak pewnej nocy wszystko się zmienia. Jest świadkiem morderstwa i trafia do ochrony programu świadków. Przenoszą ją małej miejscowości w Nebrasce, gdzie trafia pod opiekę emerytowanej policjantki. Ma tam zostać tylko przez wakacje, do czasu, aż osiągnie pełnoletność. Wkrótce poznaje Cheta, przystojnego sąsiada, zdobywa pracę i zaczyna się zadomawiać. Myśli, że jest tam bezpieczna. Jednak zagrożenie wcale nie minęło.. i Stella wkrótce się o tym przekona.


Źródła
Materiały promocyjne Wydawnictwa Otwartego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz